Ara
  • RES-BİR

16 Şubat Res-Bir AçıklamaTurizm’in en büyük paydaşlarından Res-Bir olarak ülkenin yurtdışından misafirlere açılabilmesi için ,öncelikle halkımızın ,başta Turizm ve Restaurant çalışanları , transfer yapan otobüsçü ve taksiciler olmak üzere %60/70 aşılanmış olması gerektiğini düşünüyoruz.


Bunun yanında dünya sağlık örgütü tarafında kabul görmüş aşı markaları ile aşılandığını ispat edebilen herkesi ülkemize kabul etmeliyiz.


Bizim bu aşılanma işlemini mümkün olan en kısa zamanda tamamlamamız ve yurtdışından misafirlerimizi hangi tarihten itibaren ve hangi şartlarda kabul edeceğimizi başta turizmcilerimize ve paydaşlarına arkasından da tüm dünyaya duyurmalıyız.


Bizim aşılanmaya müteakip ülkemizde de gerek Restaurantlar, barlar ,clublar ve kumarhaneler gibi insanların topluca zaman geçireceği yerlere ,gerekse de düğün salonu ve bu gibi alanlar da da girişte aşı kartı ibraz etme zorunluluğu getirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Böylelikle hem ülkemizin hem de işletmelerimi, hem yabancı misafirlerimize hem de halkımıza güven verecek ve ekonomimiz de daha hızlı toparlanacak .


16 Şubat 2021 tarihinde Turizm Bakanlığı bizden acil olarak ‘yarın Mecliste konuşulmak üzere ‘ ülkenin açılabilmesi için ne yapılması gerektiği ile ilgili düşüncemizi sordu.


Bunu düşüncemiz olarak ilettik.

14 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör